Главная » Новости, ЭКСКУРСИИ Музея истории ГрГУ » Прафесар А.М. Пяткевіч наведаў музей

Прафесар А.М. Пяткевіч наведаў музей

12 апреля 2021

12 красавіка 2021 года адбылася сустрэча з таленавітым навукоўцам і актыўным грамадскім дзеячам, кандыдатам філалагічных навук, прафесарам Аляксеем Міхайлавічам Пяткевічам. Навуковы ўклад прафесара А. М. Пяткевіча складае больш за 350 пазіцый: манаграфіі, падручнікі, артыкулы ў часопісах, зборніках і энцыклапедыях, шматлікія рэцэнзіі. Яго кнігі «Літаратурная Гарадзеншчына» (1996), «Людзі культуры Гродзеншчыны» (2000) дзівяць сваёй глыбокай сутнасцю, факталагічнай насычанасцю і інтэлігентнасцю.

Аляксей Міхайлавіч перадаў у музей свае апошнія кнігі з асабістым аўтографам, а таксама асабістыя рэчы музейнага значэння.

Новости, ЭКСКУРСИИ Музея истории ГрГУ